top of page

Můj příběh se zelenými potravinami Green Ways

Zelené potraviny Green Ways Brno
Zelené potraviny Green Ways Brno

Tento můj příběh začal už v dětství. Od 3 do 14 jsem měl díky popáleninám porušenou funkčnost jater,  a měl jsem zakázané intenzivnější formy pohybu, kdy se zatěžuje organismus, a nemohl jsem jíst smažená jídla. Vzpomínám si, že jsem strávil nemálo času v nemocnici. Díky tomuto období jsem si později naplno uvědomil, co znamená, když Vám někdo přeje „Hodně zdraví“. Mám takový pocit, že většinou to lidé neřeší, dokud se neobjeví nějaké zdravotní problémy. Co si o tom  myslíte?

 

Další zdravotní problémy se začaly objevovat, když jsem začal v Brně studovat vysokou školu - opakující se záněty v krku, celoroční rýma. Tenkrát jsem si to ustál a díky svému silnému pocitu jsem den před odstraněním krčních mandlí do nemocnice nenastoupil. Dneska bych to nazval, že jsem prostě následoval svou intuici. Až po čase jsem si uvědomil, jak naše zdraví souvisí se vším co se v našem životě děje a myslím, že zelené potraviny se neobjevily v mém životě náhodou.

 

K ječmeni a chlorelle od Green Ways jsem se dostal na podzim 2014, kdy jsem viděl, jak je kamarádka Ája živá a nabitá energií a prostě jsem si řekl, že se tak chci cítit také. Povídali jsme si o zelených potravinách, když jsme se během podzimu vídali a já se rozhodl ječmen a chlorellu vyzkoušet. Začal jsem jíst ječmen a chlorellu a cítil velkou podporu pro své tělo. Měl jsem najednou energii, abych si uvědomoval, co chci a šel za svými sny.

 

Během zimy jsem shodil přebytečných 8-10 kg. Měl jsem energii jít i po celém dni v kanceláři dělat saunové ceremoniály, a přestože jsem během zimy nesportoval, tak jsem při byl při skialpovém výletu stále vedoucím skupiny a musel jsem na kamarády dokonce i čekat a navíc jsem se cítil stále svěže. No prostě ideální stav na zimní radovánky ve volném terénu. A to Vám řeknu, že v předcházejících letech to bylo úplně jinak a většinou jsem byl někde na konci celé skupiny.

 

V zimě jsem prošel silnou vzletnou fází, ale na jaře jsem si začal uvědomovat, že užívání zelených potravin vnímám jako závislost a že přece přes jaro a léto jím mnohem více ovoce a zeleniny. A tak jsem to zkusil nějakou dobu bez zelených potravin. Během léta jsem zjistil, že to není tak úplně ono. Neměl jsem tolik energie, byl jsem mnohem více unavený. Zjistil jsem, že mi zelenina a ovoce prostě nedodává dostatečné množství enzymů a antioxidantů, abych se cítil svěže a měl dostatek energie.

 

Řekl jsem si, že být „závislý“ na tom co je přímo z přírody a přirozeně pomáhá mému tělu je úplně v pořádku a že se chci cítit svěže a mít dostatek energie. Na podzim 2015 jsem se vrátil k pravidelnému jezení ječmene a chlorelly a začal jsem uvažovat o tom, že bych se přidal a šířil je také dál.

Měl jsem již z minulosti negativní zkušenosti se síťákem v podobě letadla, kam jsem vložil 10 - 20000 Kč, o které jsem přišel. Nebylo pro mě lehké tohle překlenout, a proto jsem prvně potřeboval svou silnou zkušenost s ječmenem a chlorellou. Na základě informací, které jsem od Áji dostal, jsem si uvědomil, že Green Ways není žádné letadlo a že tady rozhodně žádné finanční prostředky neztratím.

Jedním z posledních impulsů, který ovlivnil mé rozhodnutí, pro mě byla návštěva přednášky lékařky Ivy Černé na půdě lékařské fakulty o zelených potravinách. Iva mluvila o prevenci zdraví a zelených potravinách pro děti. Přišlo mě fascinující, že se něco takového děje na půdě lékařské fakulty a věděl jsem, že chci pomáhat dál šířit tuhle osvětu a životní změnu.

 

Pro šíření zelených potravin a spolupráci s Ájou jsem se rozhodl z více důvodů a další se postupně objevovaly. Důležité pro mě také bylo, že jsem znal Áju a věděl jsem, že ji můžu důvěřovat.

Hlavním motivem bylo vyřešení mého zdraví jednou pro vždy a šíření tohoto poselství dál.

 

Od té doby co jím ječmen a chlorellu se cítím podstatně svěžeji, už jsem zapomněl co je to mít stále rýmu a zahleněné dutiny, nezaznamenal jsem chřipku nebo jiné virové a zánětlivé onemocnění, dělá se mě mnohem méně zubní kámen a už téměř nevím o svých problémech s hemeroidy.

Zelené potraviny bych doporučil každému, kdo si chce jednou pro vždy vyřešit své zdraví jednoduchou cestou.

bottom of page