top of page
Kraniosakrální biodynamika Brno
Kraniosakrální biodynamika Brno

Narodil jsem se v zemědělském a vinařském kraji na Slovácku, kde vnímám hojnost přírody na každém kroku. K tomuto kraji a okolí mé vesnice cítím silnou vazbu a vždy mě provází pocit vzrušení a spojení, když se tam vracím. Místo, odkud pocházím, a odkaz mých předků, vnímám jako důležitý přínos pro můj současný i budoucí život.

 

Prožil jsem šťastné, leč náročné dětství, kdy jsem od 3 do 14 let pro nemoc jater nemohl provozovat náročné fyzické aktivity a musel jsem držet dietu. Nemoc zásadně ovlivnila můj způsob navazování vztahů s lidmi. Dlouho jsem žil v zajetí svých zranění a myšlenkových vzorců. Cítil jsem se jako outsider a byl jsem řízen svou nenaplněnou potřebou fyzické lásky a kontaktu. Nebylo to lehké období. Zpětně pociťuji hlubokou vděčnost za péči mých rodičů, za jejich trpělivost, výchovu a dar života.

 

Jak už možná z vlastní zkušenosti víte, nic se nám v životě neděje náhodou. Tudíž to nemohla být „náhoda“, když mi po více jak 10 ti letech v sedavém zaměstnání za počítačem do života „přišly“ tantrické masáže. Otevřel se mi tím neskutečný, nový obzor – objevil jsem svůj dar absolutní přítomnosti v doteku.

 

Být tady a teď.

 

Nejenže jsem si během krátké doby začal léčit svá zranění z dětství, včetně dosycení se fyzického kontaktu, navíc jsem si uvědomil, že tento dar mohu dále rozvíjet. Z tohoto poznání se zrodil můj sen – věnovat se vědomému doteku a masážím jako svému poslání.

V té době jsem také začal také používat zelené potraviny od Green Ways, které mi dodnes pomáhají pročišťovat tělo a dodávají mi energii. Tělo vnímám jako mocný a moudrý nástroj, který je možné použít k vyléčení toho, co nám brání v naplněném a radostném bytí (po psychické i fyzické stránce). Ne nadarmo se říká: „Ve zdravém těle, zdravý duch.“

 

Více o mé cestě a zkušenostech se zelenými potravinami si můžete přečíst zde: Můj příběh se ZP.

Mé další směřování podpořily workshopy Celostních smyslných masáží, které jsem absolvoval. Mužský výcvik mi zase pomohl k tomu, abych šel pravdivě a odhodlaně svojí cestou, šířil dál pravdu i hodnoty, které žiju, a sdílel s ostatními své dary a byl.

V přirozené návaznosti na tyto workshopy jsem absolvoval rekvalifikační kurz Klasických sportovních masáží. Jsem velice vděčný za techniky, které jsem se zde naučil, byl to dobrý odrazový můstek.

 

V současné době více rozvíjím a praktikuji masáže na základě své intuice, naladění se na klienta a na jeho aktuální potřeby.

 

Nedávno jsem dokončil dvouletý tantrický výcvik „Tělo, srdce a duše“ vedeného Alanem Lowenem. Zde jsem pracoval hlavně na tom jak být pravdivější k sobě i k ostatním, uvědomovat si své skutečné potřeby a hodnoty ve vztazích s lidmi, a léčit svá největší zranění na hlubší úrovni. Za tuhle zkušenost jsem velmi vděčný. Aktuálně asistuji na dalším běhu tohoto výcviku.
 

Na tomto výcviku jsem se seznámil s Markem Bohunickým, který mě pozval na své kurzy kraniosakrální terapie. Pod jeho vedením jsem absolvoval dva týdenní kurzy a s radostí šířím tuto metodu dále. Na kraniosakrální terapii se mi líbí jemný přístup a cesta do hloubky našeho fyzického a energetického těla, jakož i hlubší uvědomění si potřeb naší duše a srdce.

 

Srdečně vás zvu ať si přijdete kraniosakrální terapii  vyzkoušet. Více zde: Kraniosakrální terapie


 

Kurzy a semináře, kterými jsem prošel a procházím:
2017 - 2019 - Výcvik Tělo, srdce a duše (Alan Lowen) - asistování na výcviku

artofbeing.cz

 

2017  -  Reflexologie 1 - Julius Pataky

www.patakyovi.cz

2015 – 2017  Výcvik Tělo, srdce a duše (Alan Lowen)

artofbeing.cz

 

2015 – 2016  Mužský výcvik (Václav Němeček)

www.muzskykruh.cz

 

2016  -  Kraniosakrálna terapia ako Celostná procesová terapia (Marek Bohunický)

www.skolacloveka.sk

 

2016  -  Transformace pomocí kraniosakrální terapie (Marek Bohunický)

www.skolacloveka.sk

 

2015  -  Klasické sportovní masáže – Akreditovaný kurz MŠMT ČR

www.maserskaskola.cz

 

2015  -  Umění doteku - Rituál celostní smyslné masáže (Denisa a Richard)

www.denisaarichard.cz

 

2015  -  Joni a Lingam (Denisa a Richard)

www.denisaarichard.cz

 

2015  -  Vaginální mapování (Denisa a Richard)

www.denisaarichard.cz

 

2015  -  Intenzivní kurz celostní smyslné masáže - (Denisa a Richard)

www.denisaarichard.cz

 

2015  -  Nenásilná komunikace (Ondráš Přibyla)

 

2014  -  Celostní smyslné masáže (Stella Krenčejová)

bozskatantra.cz

 

2014  -  Kurz tantrických masáží žen (Stella Krenčejová)

bozskatantra.cz

bottom of page