top of page

Harmonizační a energetická masáž hlavy i celého těla, která se  skládá z jemných,  převážně statických doteků. Odbourává napětí a pomáhá zkoumat vaše témata v meditativním rozpoložení těla i mysli.

Ležíte na zádech v pohodlném oblečení a já jemným dotykem následuji vnitřní rytmy vašeho těla.

Vaše tělo jednoduše ví, co je pro vás nejlepší a hledá rovnováhu.

Kraniosakrální terapie
Kraniosakrální terapie

Co je kraniosakrální terapie?

 • Je celostní metoda podporující celkové uzdravení.

 • Probíhá vleže na masážním lůžku a jste při ní oblečený/á.

 • Součástí sezení je i úvodní a závěrečný rozhovor.

 • Působí na celou řadu obtíží fyzického i psychického rázu.

 • Podporuje uvolňování přetíženého nervového systému.

 • Pomáhá objevit a zpracovávat témata uložené v těle.

 • Přispívá vyřešení obtíží pohybového systému.

 • Obnovuje přirozené regenerační a samo léčivé schopnosti.

 • Pomáhá nastolit celkovou harmonii: tělo – mysl - duše.

Principy metody

 

Kraniosakrální terapie je velmi jemná neinvazivní práce se systémem člověka, která se vyvinula z klasické osteopatie. Podporuje moudrost těla a jeho schopnost znovunalezení rovnováhy a zdraví. V biodynamickém přístupu vycházíme z toho, že náš psychofyzický systém se během dne a noci neustále sám reguluje a obnovuje. Zdraví je v samotném základu neustále přítomno, a pokud má možnost, projeví se jako životní síla.

Kraniosakrální terapie vnímá člověka jako holistickou bytost, zahrnující v sobě různé úrovně. Snadno vnímáme svoji úroveň tělesnou, emocionální a mentální. Dále je zde nervový a lymfatický systém, vnitřní orgány, energetické tělo a množství dalších úrovní, které jsme schopni také vnímat, pokud se na ně zaměříme. Vše tvoří dokonalý a složitě provázaný celek. Jakmile nastane změna v jedné úrovni, projeví se následně i v těch ostatních.

Někdy se přirozený projev zdraví a harmonie může narušit, oslabit nebo zablokovat. Děje se to zpravidla v náročných situacích jako jsou chronické nemoci, úrazy, dlouhodobé stresy, emocionální traumata a celková vyčerpanost. Organismus reaguje stažením a vznikem ohnisek napětí na různých úrovních. Většinou to vnímáme jako bolest, ztuhnutí, silnou únavu nebo určitou motorickou nebo orgánovou dysfunkci. Při kraniosakrální biodynamice podporuji u klientů rozpuštění vzorců napětí a obnovu přirozeného plynutí tekutin a energií.

Při kraniosakrální terapii na tělo zvenčí nepůsobím silou ani žádnou energií.

Do psychofyzického systému klienta nic nevkládám a ani se z něj nic neodebírám. Vytvářím vhodné podmínky, aby obnovující a regulující síly mohly iniciovat a dokončit léčebný proces. Nezabývám se vnějšími příznaky problémů, ale pracuji s jejich příčinou. Během ošetření systém znovu navazuje spojení se zdravím a vlastní podstatou.

Průběh sezení

Vaše příprava

Doporučuji přinést si sebou volné oblečení na převlečení - například legíny, volné kalhoty, a tričko s dlouhým rukávem (nejlépe z přírodních materiálů). Pokud můžete, zařiďte si na zbytek dne po našem sezení klidový režim, bez nutnosti někam spěchat, cokoli vypjatého řešit.

 

Úvodní rozhovor

Na úvod se vás zeptám na váš záměr, se kterým přicházíte a co od terapie očekáváte. Probereme spolu důležité události z vašeho života, včetně nastavení vaší hranice dotyku. Pomohu Vám, abyste se spojili se svým tělem a uvolnili se v bezpečném prostředí. Pro podpoření vašeho prožitku si vyberete vůni mezi kvalitními esenciálními oleji značky Young Living.

Zajištění pohodlí na masážním stole

Společně zajistíme, aby se vám na masážním stole leželo co nejpohodlněji. Pohodlná poloha dle vašich potřeb těla vám umožní mít z terapie maximální užitek.

Dotek a hlubší relaxace

Pro navození bezpečí většinou začínám dotekem na ramenou, rukou a nohou. Poté pokračuji v doteku na ostatní části těla, vedený svou intuicí.

Procesy v těle

S prohlubující se relaxací vyvstává do popředí pravdivé dění v těle. V různých místech těla můžete cítit různé pocity, různě se vztahovat k dotyku, cítit spojení a provázanost některých částí těla na úrovni kůže, svalů i kostí, cítit teplo a další širokou škálu stavů a pocitů. Můžou se objevit emoce a můžete viděti různé obrazy a jiné vjemy. Toto dění je velmi individuální a je dost ovlivněno vašim současným cítěním a vnímáním. Během této části máme možnost spolu o tomto dění hovořit,a dalšími otázkami rozvíjet vaše vjemy a pocity.

 

Doznění

Část na masážním stole zakončím opět u rukou a nohou, aby se vše co probíhá v těle pospojovalo. Nechám Vám taky čas bez dotyku k vlastnímu doznění a návratu zpět.

Závěrečný rozhovor

Naše setkání uzavírám závěrečným rozhovorem, během kterého spolu můžeme ošetření podrobně probrat. A pokud to tak cítíte, dostane prostor sdílet se mnou vaše dojmy a vjemy. Tento rozhovor doporučuji, neboť je důležitou součástí přechodu ze stavu hluboké relaxace do běžného fungování.

Po sezení

Samotné sezení nekončí v okamžiku, kdy se rozloučíme. Některé změny se mohou integrovat i několik dní či týdnů. Dopřejte si proto po ošetření volnější režim alespoň ten den.

Kdy tato metoda pomáhá?

Kraniosakrální terapie působí na člověka jako na celek a proto pomáhá v mnoha oblastech.

Při zdravotních problémech:

 • zkoumání příčin chronických potíží a bolesti

 • zmírnění chronických potíží a bolesti

 • při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů

 • při problémech s čelistmi, dutinami a disfunkcích v oblasti uší, očí, nosu

 

V procesu osobního růstu a vnitřní harmonie:

 • zmírňuje stres a napětí

 • harmonizuje nervový systém

 • prohlubuje uvědomování si sebe a svého těla

 • propojuje tělo – mysl - duši

 

 

K léčení traumatu a post-traumatických symptomů:

 • po operačních stavech, úrazech a nehodách

 • k rozpuštění emocionálních a fyzických šoků

 • při depresích

 

Podpora pro těhotné a děti:

 • rozpouští problémy vztahující se k traumatickému porodu

 • podpora a příprava na porod a poporodní integrace

 • pro hyperaktivní děti a děti s poruchami učení

 • u začínajících růstových problémů u dětí (skolióza, lordóza)

Cena 2000 Kč za 1,5 hodiny.

Více viz Ceník.

Ceník

Objednávejte se na telefonu: 777023595

Více viz Kontakt.

Kontakt

Dárkové poukazy

Zde.

Dárkové poukazy Alda Plachý masáže
bottom of page