top of page

Chlorella Green Ways

Chlorella Green Ways

Účinky

Největší devizou Chlorelly je její detoxikační schopnost.

Chlorela má zvláštní vlákninu, která na sebe váže kumulativní jedy a těžké kovy, které se běžně z těla vyloučit nedají. Kumulativní jedy si tělo uschovává (kumuluje) v místech, kde nám mohou co nejméně ublížit – do tukových tkání a do kloubů. Tam jsou sice nejméně život ohrožující, ale zcela neškodné rozhodně nejsou. V kloubech kyselé usazeniny časem vedou k poškození kloubu, zánětu, artrose, apod. Běžně není možné tyto toxiny z těchto úložišť vydolovat. Chlorella to umí. Na svou vlákninu NEVRATNĚ naváže tyto jedy a bezpečně je odvede z těla stolicí.

Pozor – tím, že se kumulativní jedy ukládají v tucích, jejich jedinou přirozenou cestou ven z těla je mateřské mléko. Proto je již v těhotenství nanejvýš vhodné zařadit chlorellu do jídelníčku, aby v době kojení již byla většina kumulativních jedů z těla venku.

Chlorellu je možné využít jak v době velkých očistných procesů typu jarní očista (více o detoxikaci zde…), tak v běžném životě ke stabilní lehké detoxikaci. Stabilní šetrné odvádění toxinů, které denně v malých dávkách přijímáme do těla z vody, potravin i vzduchu, je nejlepší prevencí vzniku závažných onemocnění.
 

Má protirakovinné účinky.

Důvodem je vlastně  soubor všech vlastností výše a níže uvedených, některé lze ale vypíchnout:

 • Udržují tělo v zásaditém prostředí - rakovina žije z kyselého prostředí, v zásaditém se dlouhodobě nemůže udržet.

 • Jsou antioxidačně aktivní - antioxidanty jsou již známým pomocníkem při boji s volnými radikály, které za rakovinou také prokazatelně stojí.

 • Detoxikují tělo od jedů, které se také na vzniku rakoviny podílí

 • Nedávno v Jesseniově institutu proběhla rozsáhlá nezávislá studie účinků Chlorelly na prevenci proti rakovině prsu. Výsledky byly více než ohromující !! Nejen, že záměrné vyvolání rakoviny na testovaných potkaních samyčkách trvalo u skupin s chlorellou výrazně déle, ale hlavně ve výsledku byl pokles výskytu nádorů u testovaných myšek více než 60% !!!
  (testy na potkankách neprováděla firma Green Ways®).

 • Více o Zelených potravinách Green Ways® v prevenci a pomoci při léčbě rakoviny čtěte zde…

 

Obsahuje CGF růstový faktor, který omlazuje orgány těla.

CGF růstový faktor, obsažený v Chlorelle má blahodárné účinky na obnovu buněk. Pomáhá lidskému tělu k rychlejší obnově buněk (ne k jejich rychlejšímu růstu), tedy k omlazování organismu. Říká se, že se lidské tělo jednou za 7 let vlastně úplně celé vymění (staré buňky odumřou a na jejich místo přijdou nové). Čím jsme ale starší, tím se tento proces více zpomaluje a tělo stárne – déle nám zůstávají ony staré buňky, protože nové na jejich místo nepřicházejí. CGF růstový faktor výrazně podporuje včasnou obnovu buněk, což se velmi dobře projevuje nejen na „mladosti“ orgánů", ale i na pleti.

Je přirozeně protizánětlivá

 • Chlorella obsahuje největší množství chlorofilu na gram své váhy ze vší flóry na světě.

 • Vzhledem k tomu, že chlorofyl (chlorelin v něm obsažený) je přírodním antibiotikem, působí Chlorella Green Ways v běžné dávce jako prevence vzniku zánětů.

 • Ve vysokých dávkách působí přímo jako antibiotikum a dokáže zlikvidovat již probíhající zánět. To vše ale bez nepříjemných vedlejších účinků farmaceutických anitibiotik, jako je likvidace tolik potřebné střevní mikroflóry a intoxikace těla. Naopak, Zelené potraviny nejen že tělo detoxikují, ale ještě podporují tvorbu střevní mikroflóry.

 

Má významný obsah bílkovin

Chlorella obsahuje dvakrát více bílkovin, než luštěniny. To je významné hlavně pro vegetariány a lidi, kteří nepovažují maso za základ svého jídelníčku. Odpadá potřeba hlídat přesný obsah jídelníčku. Také je to důležitá informace pro sportovce a lidi s velkým fyzickým výkonem, kteří mají při sníženém příjmu masa obavu ze snížení svého výkonu.

Jelikož jde o bílkovinu rostlinného původu, nepřenáší se s příjmem této bílkoviny agresivita, jako u bílkoviny živočišné.

Pomáhá při opalování i ochraně před slunečním zářením

Chlorella obsahuje 10x více betakarotenu, než karotka. Což má za následek to, že kůže lépe reaguje na slunce, opálení kůže je rychlejší, výraznější a déle vydrží.

 

Další účinky Chlorelly:

 • Odkyseluje tělo

 • Harmonizuje tělo

 • Zlepšuje krevní obraz

 • Dodává veškerou nutriční výživu

 • Zlepšuje psychiku

Kompletní informace na webu Green Ways najdete zde​.

Dávkování

Standardně se doporučuje 20 tablet Chlorelly Green Ways denně zapít vodou, rozkousat, či cucat.

Toto je doporučené dávkování pro člověka, co neřeší žádný zdravotní problém, dbá na kvalitu své stravy, cvičí a nevystavuje se velkému stresu. 

Doporučuji se poradit se svým poradcem o dávkování přímo na míru dle Vašeho aktuálního zdravotního stavu a zátěže organismu.

 

Původ a zpracování

Chlorella Green Ways je jednobuněčná sladkovodní řasa. Patří tedy mezi nejjednodušší formy života, na níž závisí formy vyšší, komplexnější a složitější. Pěstuje se na Taiwanu, kde je nejdelší světelný den, tedy ideální podmínky pro její pěstování. Z této země se vyváží do světa nejkvalitnější Chlorella.

Zpracovává se speciálním sušením technologií STEAM. Při této technologii se naruší buněčná stěna, avšak jeho obsah se nedostane do kontaktu se vzduchem. Tím se tento vzácný obsah neznehodnotí, je nadále chráněn před oxidací a přitom zůstává připraven k využití. Tím je zaručena vstřebatelnost nutričních látek minimálně z 80%.

bottom of page