top of page

KAPACITA NAPLNĚNA - Kruh souhlasu - přijímání, dávání, braní - jasnost v doteku i v životě - Brno

🤲 Zveme Vás na pětihodinový workshop, kde budeme zkoumat své potřeby, hranice a jasnost v přijímání, dávání, braní a svolení k braní si za pomoci nejen dotykových, ale i nedotykových cvičení, slovního sdílení i pohybu.

Registration is closed
See other events
KAPACITA NAPLNĚNA - Kruh souhlasu - přijímání, dávání, braní - jasnost v doteku i v životě - Brno
KAPACITA NAPLNĚNA - Kruh souhlasu - přijímání, dávání, braní - jasnost v doteku i v životě - Brno

Čas a místo

12. 6. 2022 9:30 – 15:00

Brno-střed, Lidická 1869/28, 602 00 Brno-střed-Černá Pole, Česko

Info

🤲 Zveme Vás na pětihodinový workshop, kde budeme zkoumat své potřeby, hranice a jasnost v přijímání, dávání, braní a svolení k braní si za pomoci nejen dotykových, ale i nedotykových cvičení, slovního sdílení i pohybu.   

🤝 Workshop Vám může pomoci uvědomit si a prozkoumat, jak vstupujete do dotyku, i běžného každodenního kontaktu s ostatními. ☯   🤲 

DÁVÁNÍ A PŘIJÍMÁNÍ 🙏 

Dávání a přijímání zní tak jednoduše a mnohdy si myslíme, že je to jasné a že je máme i prakticky dobře zvládnuté, nicméně doteková cvičení vám mohou pomoci odhalit vaše skryté programy, nastavení a omezující stereotypy. Zjistíte, co zvládáte a je pro Vás přirozené a co je pro Vás naopak výzva. Naučíte se také, jak o tom jasněji komunikovat s ostatními.   Dokážu přijímat a přijímám? Opravdu přijímám a odevzdám se tomu co přichází? Jak se cítím když přijímám? Přijímám i dotek jako dar? Jak jsem na tom s přijímáním doteku?   Dokážu dávat a dávám? Uvědomuji si, jestli mám z čeho dávat? Dávám opravdu v souladu sám se sebou? Dokážu říct ne, když dávat nemůžu?   

☝ BRANÍ SI A SVOLENÍ K BRANÍ 🤝 

A co teprve braní si a svolení k braní, o kterých většinou ani nevíme že probíhají. Dějí se na nevědomé úrovni a často je ani nevnímáme, natož aby se odehrávaly s naším vědomým souhlasem. Můžete se těšit na objevování a uvědomování si vlastních tužeb a hranic.   Vím vůbec, že si můžu brát? Dokážu jasně sdělit, že si chci brát? Dokážu jasně sdělit, jak si chci brát?   Dokážu dát svolení k braní a důvěřovat sobě i tomu kdo si bere? Dokážu si jasně stanovit své hranice předem i během toho, co se to děje? Dokážu říct NE a být s tím v pohodě?   

🍀 POTŘEBY ☀ 

Uvědomovat si své potřeby a jasně je komunikovat jsou důležité dovednosti pro náš naplněný a spokojený život. Zaměříme se hlavně na zkoumání našich potřeb v doteku, avšak funguje to podobně jako u ostatních potřeb, co v životě máme, a tak tato cvičení mohou být skvělým zrcadlem pro nás samotné a mohou nám pomoci uvědomit si o sobě spoustu věcí.   

Jaké jsou mé potřeby? 

Umím zpomalit natolik, abych je mohl/a vnímat? 

Jsou mé potřeby naplněny? 

Co můžu pro sebe udělat, abych si své potřeby naplňoval sám? Sděluji jasně své potřeby svému okolí? Jak se cítím, když si říkám o to, co potřebuji? Cítím se ve svých potřebách svobodně nebo si je u ostatních nárokuji?   

✋ HRANICE 🚫 

Uvědomit si, kde máme zdravé hranice v souladu s našimi potřebami i v souladu s potřebami ostatních, nám může přinášet více radosti a síly, nebo nám to naopak může brát energii. O energii se připravujeme zejména tehdy, pokud signály, které přicházejí, buď nedokážeme vnímat nebo jim nenasloucháme a nerespektujeme sami sebe. Pojďte zkoumat a objevovat toto veledůležité téma, které nás provází v každodenním životě.   Vnímám své  hranice? Co mi pomáhá si je uvědomit? Respektuji své vlastní hranice? Komunikuji jasně své hranice ostatním? Respektují ostatní mé hranice?   

⭕ Dávání, přijímání, braní a svolení k braní tvoří jeden vzájemně se doplňující celek. Každá z činností má pro nás svůj význam a má i své stinné projevy, o kterých si povíme a budeme je moci zkoumat i na vlastní kůži. Workshop je inspirován Kruhem souhlasu od Betty Martin. 👥   

👫 Většina cvičení bude probíhat ve dvojicích. 👭 

Zpočátku  budeme zkoumat naše osobní potřeby a hranice a postupně se přesuneme k experimentování s dotekem. Vše probíhá s respektem k vašemu momentálnímu rozpoložení a vašim hranicím.   

👍 Workshopu se můžete zúčastnit jako jednotlivci, nebo ve dvojici, ať už jako partneři, kamarádi nebo parťáci. 👍  

 ▶ Průběh dne: ◀ 

▪ Seznámení a úvodní sdílení v kruhu 

▪ Zkoumání potřeb a hranic

 ▪ Teorie ke kruhu souhlasu 

▪ Zkoumání dávání přijímání, braní a svolení k braní 

▪ Závěrečné sdílení, zhodnocení, pocity, dojmy.

 ▪ V pruběhu dne dle dohody na čase bude pauza na oběd.  

 ▶ Co s sebou: ◀ 

▪ Pohodlný oděv. 

▪ Něco na podložení pod sebe na matraci například velký šátek - deku. 

▪ Láhev s vodou. 

▪ Svůj oblíbený předmět, který se vejde do dlaně. 

▪ Jídlo na lehký oběd, ať už jen pro sebe nebo i na sdílení s ostatními, případně je možno zajít na oběd někde v okolí.   

🏠 Místo konání: Brno, Centrum Kmen, Lidická 28.   

💰 Příspěvek na organizaci, vedení workshopu a nájem prostor činí 1111 Kč   

Počet účastníků tohoto workshopu je omezen a k přihlášení je nutné vyplnit tento formulář: https://forms.gle/yP7nyFF3q8BWwWhk9 

ℹ Vaše místo na workshopu rezervuji a potvrdím emailem po uhrazení celé částky ve výši 1111,-Kč na účet číslo: 670100-2207299870/6210. (do poznámky pro příjemce napište prosím "Workshop - 12.6." )   

👫 Pokud se hlásíte jako partneři, tak cena pro Vás oba je 1999 Kč na výše uvedený účet. Přihlaste se prosím do formuláře každý zvlášť, napište že jste spolu i se jmény, ať Vás k sobě přiřadím a platbu ať pošle prosím jeden z Vás za oba.   

🕔 Přihlášky s platbou předem do středy  8.6. včetně.   Více než týden před workshopem je možno svou účast zrušit a platbu Vám vrátím. Méně než týden je za sebe třeba najít náhradníka nebo budeme řešit individuálně.  

 Pokud budete chtít vystavit daňový doklad nebo i fakturu na vaši firmu, tak dejte vědět.   

📧 ☎ Na případné dotazy vám rád odpovím ať už na messengeru, na emailu: ales.plachy@gmail.com nebo na telefonu: 777023595   

Těšíme se na viděnou   

S pozdravem Aleš Plachý  - https://www.aldaplachy.cz/ 

Jana Crhová - https://www.nezny-dotek.cz/

Sdílet událost

bottom of page